Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Analýza US500 a GBPUSD, týdenní videokomentář, dnešní fundamenty, Warren Buffett ad.

Autor: Mgr. Petr Plecháč

Týden začaly akciové indexy spolu s ropou růstem. První pozitivní testy nové vakcíny proti Covid-19 vlily do trhů optimismus a investoři si rizik příliš nevšímají.

Jaká jsou nynější rizika:

  • Denní počet nově nakažených ve světě neklesá. Počty nakažených rostou především v Jižní Americe, Rusku nebo Indii. Po rozvolnění opatření ve Spojených státech nedošlo k prudkému nárůstu počtu nově nakažených a to lze vnímat jako velmi pozitivní signál.
  • Napětí mezi USA a Čínou roste a setkáme se již s označením studená válka. To by jistě nemělo nechat investory klidné, vezmeme-li v potaz nynější křehkou ekonomiku. Prozatím se však jedná více o silné řeči, než že by jeden z aktérů přešel do konkrétních činů.

To a mnohem více komentuji v týdenním videokomentáři. Warren Buffett se zbavil akcií GS i části podílu v JPM. Forward P/E ratio na SP500 je na úrovni poslední velké krize Dot-com bubliny...

 

Týdenní videokomentář

 

 

Dnešní fundamenty

Z Británie dorazila dnes v 8:00 do trhů řada fundamentů, které skončily hůře, než analytici očekávali. Na měnovém páru GBPUSD můžeme vidět oslabení. Podporu lze najít na ceně 1.22 a 1.2122.

GBPUSD, H1

 

V 11:00 budou zveřejněna nová data CPI z eurozóny.

V 14:30 se připojí také Kanada a její data CPI a jádrové CPI.

V 15:30 bude hovořit guvernér BoE Andrew Bailey a lze očekávat zvýšenou volatilitu na měnových párech s britskou librou.

V 16:30 zveřejní EIA týdenní změnu zásob US ropy.

V 20:00 bude zveřejněn report z FOMC meetingu.

 

US500, H4

Na rychlé zotavení trhů formou V to již nevypadá. Trh se dostal do konsolidace a čeká na další pozitivní zprávy, aby se mohl podívat na vyšší hodnoty. Stále tu jsou však rizika, která jej mohou dostat na supportní zónu. Trh vytváří lower low a higher high, což značí silnou nerozhodnost.

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam