Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Týdenní videokomentář 23/2020: NFP, demonstrace v USA a PMI

Autor: Mgr. Petr Plecháč

Obchodní týden začal v duchu předchozího, americký dolar oslabuje, indexy s ropou rostou a trhy svírá jistá dávka nejistoty.

V minulém týdnu byly oči analytiků a investorů upřeny na další vývoj šíření koronaviru, vývoj vakcíny a také vývoj vztahů mezi USA a Čínou.

Amerika zažívá perné chvíle, nejenže vede v žebříčku počtu celosvětově nakažených i v počtech úmrtí, ale již týden ji svírají protesty, demonstrace, násilí a rabování. Na druhou stranu se američtí kosmonauti NASA dostali poprvé od roku 2011 do kosmu z půdy Spojených států, a to díky Elonu Muskovi a jeho společnosti SpaceX.

Na trzích je viditelná euforie a zdá se, že náladu investorům nemůže nic zkazit. Donald Trump při svém pátečním proslovu namířeném na Čínu nekomentoval podepsanou první fázi obchodní dohody, takže optimismus může i nadále pokračovat.

 

Jaká jsou rizika a co hýbe trhy jsem podrobně rozebral v týdenním videokomentáři. Na vybraných měnových párech i komoditách jsem našel důležité supporty a resistence.

Dnes je nejvýznamnějším fundamentem API report týdenní změny zásob US ropy.

 

Týdenní videokomentář: Forex, komodity, indexy a makroekonomika

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam