Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Videoanalýza 24/2020, čekání na FED a OPEC, EURUSD

Autor: Mgr. Petr Plecháč

Páteční seance v minulém týdnu překvapila všechny analytiky a investory. Zdá se, že se Spojené státy americké dostávají z nejhoršího. Nezaměstnanost klesá a společnosti dokázaly vytvořit kolem 2,5 milionu nových pracovních míst. Akciové trhy na zprávu zareagovaly silným růstem a opět za sebou zanechaly veškerá panující rizika.

Za rizika lze označit masivní demonstrace napříč Spojenými státy, napjaté vztahy mezi USA a Čínou a rekordní počty nakažených koronavirem ve světě.

Malí obchodníci nakoupili v minulém týdnu přes 12 milionů call opcí! Euforie by se na trzích dala krájet a investoři už se jistě nemohou dočkat středečního zasedání Fedu, který by mohl mít opět holubičí nádech.

OPEC a OPEC+ s Ruskem souhlasí s pokračováním v omezení produkce do konce července. Jak to ovlivní cenu ropy a kde vidím důležité cenové hladiny rozebírám v týdenním videokomentáři.

 

Dnešní fundamenty

V 8:00 byla zveřejněna data exportu, importu a obchodní bilance z Německa za měsíc duben. Horší než očekávaný výsledek má za následek prozatímní oslabování eura vůči americkému dolaru. 

EURUSD, H1

 

V 12:00 se koná OPEC meeting.

V 16:00 bude ve Spojených státech zveřejněn tzv. JOLTs Job Openings (měření volných pracovních míst) za měsíc duben. Analytici očekávají pokles oproti předchozímu měření. Je však otázkou, zde se nebudou mýlit podobně, jako při posledním reportu z trhu práce NFP.

V 22:30 zveřejní agentura API odhad změny zásob US ropy.

 

Týdenní videokomentář

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam