Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Videokomentář pro 26. týden 2020, dnes PMI a trh s bydlením

Autor: Mgr. Petr Plecháč

Týden začal pro akciové indexy a ropu opět pozitivně. Trhy otevřely s gapem pod pátečním close, ale dobrá nálada nakonec zvítězila a akciový index SP500 si připsal 0.65 %.

Ve světe roste počet nakažených koronavirem Covid-19 a investoři jsou v napětí, zda dojde také ke zvýšení počtu hospitalizovaných lidí.

Napětí mezi Čínou a Indií pokračuje, podobně jako mezi Severní a Jižní Koreou. Obchodní dohoda mezi USA a Čínou je podle US prezidenta Donalda Trumpa neporušena a lze očekávat, že optimismus na trzích převládne i v tomto týdnu. O víkendu oznámila další farmaceutická společnost, že má lék proti Covidu, čímž podpořila akciové býky.

Indikátory sentimentu jsou na extrémních hodnotách, podobně jako poměr mezi indexem NASDAQ100 a SP500. Ten se dokonce dostal až nad hodnotu, kterou investoři naposledy viděli v období internetové bubliny.

Více se ke všem tématům věnuji v týdenním videokomentáři.

 

Dnešní fundamenty

V 9:30 dnes odstartuje sérii PMI ukazatelů Německo. Zveřejněno bude PMI jak z výrobního sektoru, tak i ze sektoru služeb. Oba dva ukazatele by se měly od předešlého (květnového) výsledku zlepšit.

V 10:00 zveřejní PMI také Evropská unie.

V 10:30 bude ve zveřejňování PMI pokračovat také Británie. Po zveřejnění bude mít v 10:45 proslov guvernér BOE Andrew Bailey.

V 15:45 završí dnešní zveřejňování indexů výrobních i nevýrobních nákupních manažerů (PMI) Spojené státy.

V 16:00 přijdou do trhů nová data z trhu s bydlením ve Spojených státech, konkrétně prodeje nových domů za měsíc květen.

 

Technická analýza a fundamentální výhled

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam