Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Videokomentář pro 29. týden 2020, Earnings a vakcína Covid-19

Autor: Mgr. Petr Plecháč

Obchodní týden začal velkým překvapením, a to pondělním večerním sell-off na akciových trzích. Společnosti jako Tesla, Amazon nebo Facebook zakončily obchodní seanci o více než 2 % níže.

Tématem tohoto týdne bude opět koronavirus a jeho rychlé šíření ve Spojených státech. Některé státy dokonce sahají po znovuzavedení opatření proti šíření Covid-19 a zavírají podniky. Jedním z nich je i Kalifornie, kde se denní přírůstek nakažených pohybuje okolo 8 000.

Podporou pro akciové trhy jsou zprávy o brzkém dodání vakcíny nebo léku proti koronaviru a zároveň i podpora ze strany Fedu.

Tímto týdnem nám také začíná tzv. Earnings neboli výsledková sezóna ve Spojených státech. Reportovat budou největší americké společnosti a investory bude zajímat, jak si poradily s koronakrizí a jaké jsou jejich vyhlídky do konce roku.

 

Obavy z delšího zotavování ekonomik mají negativní vliv i na vývoj ceny ropy a zemního plynu. Menší zastávku v rally předvedla také měď. Vybrané trhy rozebírám v týdenním videokomentáři z pohledu technické i fundamentální analýzy.

 

Dnešní fundamenty

V 11:00 bude zveřejněn německý index ekonomického sentimentu ZEW.

V 13:00 bude zveřejněn měsíční report kartelu OPEC.

V 14:30 do trhů dorazí data CPI ze Spojených států (index spotřebitelských cen).

Celý týden se bude nést ve znamení zveřejňování kvartálních výsledků amerických společností.

 

Týdenní videokomentář

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam