Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Videokomentář pro 30. týden 2020, EU se dohodla, dnes Kanada

Autor: Mgr. Petr Plecháč

Předseda Evropské rady Charles Michel dnes oznámil, že se lídři EU dohodli na parametrech fondu obnovy ekonomiky! Všech 27 členských zemí EU souhlasilo s rozpočtem 750 miliard eur na příštích 7 let.

Hlavními hybateli trhu jsou opět koronavirus spolu s vakcínou. Právě titulky o skvělých výsledcích hned několika vakcín stály za včerejším růstem akciového indexu NASDAQ 100 o více než 2 %. Trhy jsou ještě stále poháněny hope modem, který je založen na dalších stimulech světových vlád a na brzkém dodání vakcíny pro zamezení šíření nákazy Covid-19.

Dalším sledovaným fundamentem je tzv. Earnings, tedy kvartální výsledky největších US společností. Dnes zveřejní své výsledky společnost Coca-Cola, zítra např. Microsoft a Tesla.

 

Na fundamenty je tento obchodní týden slabší, dnes nás v 14:30 čekají data maloobchodního prodeje (core) z Kanady za měsíc květen a v 22:30 bude reportovat agentura API odhad týdenní změny zásob US ropy.

 

Vybrané finanční instrumenty rozebírám v týdenním videokomentáři. V tomto týdnu jsem se zaměřil na ropu WTI, kávu, kakao a na hlavní měnové páry.

 

Týdenní videokomentář - technická a fundamentální analýza

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam