Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Videokomentář pro 33. týden 2020 a dnešní fundamenty

Autor: Mgr. Petr Plecháč

Další obchodní týden je již v plném proudu a zdá se, že ani v tomto týdnu nedojde k žádnému razantnímu obratu. V sobotu podepsal US prezident Donald Trump několik exekutivních příkazů, díky kterým nyní nemůže být Američan z bytu tak snadno vystěhován a zároveň každý nezaměstnaný Američan obdrží týdně 400 USD jako podporu v období koronakrize.

Není divu, že akciové trhy i ropa od pondělí zpevňují. Stimuly centrálních bank a velkých vládních představitelů dokáží zlepšit náladu investorů.

Koronavirus se jako téma hybatele trhů vytrácí. Růst počtu nově nakažených zpomaluje ve světě i ve Spojených státech a svět je čím dál blíže k vakcíně.

Vztahy mezi USA a Čínou byly napjaté kvůli plánovanému zákazu čínských aplikací TikTok a WeChat ve Spojených státech. Napětí však tlumí samotná Čína, která je prý i nadále otevřena dialogu ke zmírnění horšících se vztahů s USA.

Období Earnings pomalu končí a je otázkou, zda není čas na vystřízlivění. Mnohé indikátory sentimentu naznačují možnou tvorbu akciové bubliny a tedy překoupenost akciových indexů.

Vše podrobně rozebírám v týdenním videokomentáři.

 

Dnešní fundamenty

V 8:00 na trhy dorazilo hned několik nových dat z trhu práce v Británii. Pozitivně překvapil vývoj míry nezaměstnanosti, negativně zase index průměrného výdělku. Měnové páry s britskou librou reagovaly zvýšenou volatilitou a na hlavním měnovém páru GBPUSD jsme aktuálně svědky mírného oslabování.

V 11:00 bude zveřejněn německý ZEW index a opět lze očekávat zvýšenou volatilitu, tentokrát na měnových párech s eurem a na indexu DAX. Stejně tak zveřejní ZEW také EU.

V 14:00 poskytne agentura EIA krátkodobý energetický výhled.

V 14:30 do trhů přijdou data PPI ze Spojených států a také počet nových stavebních povolení z Kanady.

 

Týdenní videokomentář - technická analýza a pohled na fundamenty a tržní sentiment

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam