Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Videokomentář pro 36. týden 2020, akciová bublina a týden PMI s NFP

Autor: Mgr. Petr Plecháč

Týden s číslem 36 v roce 2020 začal z pohledu indexu SP500 a ropy WTI nervózně. Investoři vyčkávají na zveřejnění důležitých makrodat, kterým vévodí středeční ADP report a páteční report NFP.

Stále více se mezi burziány skloňuje termín "akciová bublina" a je nutné zmínit, že něco podobného se na trzích skutečně děje. Výdělek na akcii, tzv. EPS, klesá, přičemž akciové trhy rostou. Opční obchodníci si jsou tak moc jisti dalším růstem akciových titulů, jako si nebyli už dlouhá léta. Můžeme s klidem říci, že se akciové trhy silně vzdalují od reálné ekonomiky, která ještě stále bojuje s dopadem pandemie koronaviru.

Vše podrobně rozebírám v rámci týdenního videokomentáře. Kromě akciového trhu se podíváme na forex a komodity a kde můžeme očekávat reakce trhu dle Techniky COT, Market Profile a Price Action.

 

Dnešní fundamenty

Dnes již svá PMI reportovala Čína, Německo i Británie zatímco PMI z Číny investory potěšilo, z Německa a Británie dopadla nová data hůře, než analytici očekávali.

V 15:45 a v 16:00 do trhů dorazí výrobní PMI a ISM výrobní PMI ze Spojených států, které doplní dnes již zveřejněná PMI z ostatních států.

Volatilitu na trzích může zvýšit i proslov člena Výkonné rady ECB (Lane) v 18:00 a člena FOMC (Brainard) v 19:00.

V 22:30 zveřejní agentura API odhad změny týdenních zásob ropy ve Spojených státech.

 

Týdenní videokomentář technické analýzy spolu s komentářem fundamentů a tržního sentimentu

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam