Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Videokomentář pro 37. týden 2020, korekce na akciových indexech

Autor: Mgr. Petr Plecháč

Na konci minulého týdne zažily akciové trhy dlouho očekávanou korekci, kterou se na začátku tohoto týdne pokoušejí smazat. Jednou z nejčastějších otázek po víkendu zůstává, zda se jednalo o korekci, kterou velcí hráči využijí k nákupům vybraných akciových titulů, nebo zda se přeci jen ještě stále nacházíme v bear marketu a takových korekcí nás čeká mnohem více.

Něco málo nám napovídá index VIX, který se dostal na nejvyšší hodnoty v historii, co do poměru s hodnotou, na které je momentálně index SP500.

Malí investoři, taktéž zvaní retail, sahají čím dál častěji po pákových produktech, jakými jsou například opce. Jejich zainteresovanost je opět nejvyšší v historii! K retailu se přidala také společnosti SoftBank, která údajně stojí za nákupy enormního množství call opcí na technologické akcie a momentálně sedí na miliardách dolarů otevřeného profitu.

Vzhledem k tomu co máme před sebou (volby v USA, koronavirus, vztah s USA a Číny), není tato evidentní vyhrocenost na akciových trzích ničím žádaným.

 

Ropa WTI se po delší době dostala pod hranici 40 USD za barel a momentálně se obchoduje dokonce i pod 39 USD. Cenu ropy a dalších destilátů svírá obava z poklesu globální poptávky a nedostatečném omezování produkce ropy.

Index amerického dolaru se pohybuje u horní rostoucí trendové linie z daily trendového kanálu a nutí investory přemýšlet o možném breaku a potenciálním růstu oslabeného dolaru. Na podrobnou technickou analýzu se podívejte do videokomentáře níže.

 

Fundamenty

Včerejší obchodní seance byla poznamenána svátkem ve Spojených státech a chybějící objem byl na trzích znát. Ani dnes však neočekáváme žádné významné fundamenty (makrodata) ze Spojených států, které by mohly přinést zvýšenou volatilitu na trzích.

Dnes brzy ráno do trhů dorazila nová data z Japonska, a to s poměrně smíšeným výsledkem. Japonsko vykázalo lepší než očekávaný propad HDP za druhý kvartál 2020, ale negativně překvapily výsledky ohledně výdajů domácností.

V 11:00 zveřejní dopad koronakrize na HDP za druhý kvartál 2020 také Eurozóna.

 

Týdenní videokomentář technické analýzy spolu s komentářem fundamentů a tržního sentimentu

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam