Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Videokomentář pro 38. týden 2020, vakcína a FED

Autor: Mgr. Petr Plecháč

Obchodní týden od 14. 9. 2020 začal pro akciové investory velmi pozitivně. Indexy NASDAQ i SP500 přidaly během včerejší seance více než 1 %.

Dobrou náladu do trhů vlil optimismus kolem pokračování další fáze testování vakcíny proti koronaviru Covid-19, ale díky pokroku pokud jde o schválení dalšího podpůrného balíčku US ekonomiky.

V tomto týdnu je asi nejvýznamnějším fundamentem středeční zasedání Fedu a FOMC, ale důležitých fundamentů je v daném týdnu mnoho. Jedním z hybatelů trhů je opět koronavirus, ale investoři prozatím příliš nereagují na alarmující stav šíření viru v Evropě a upírají se raději ke zprávám kolem vakcíny. Není pochyb o tom, že právě vakcína může asi jako jediná vyřešit nynější nervozitu na trzích.

Každým dnem jsme blíže k prezidentským volbám ve Spojených státech a lze proto očekávat i v tomto týdnu některá prohlášení US prezidenta Donalda Trumpa směřovaná proti Číně a "čínském viru".

Podle mnoha ukazatelů sentimentu jsou akciové trhy stále nadhodnoceny a index VIX se z pohledu velkých spekulantů dostal na podobné úrovně, na kterých byl před březnovým akciovým výprodejem.

Vše dopodrobna rozebírám v týdenním videokomentáři.

 

Fundamenty

Dnes brzy ráno reportovala Čína míru nezaměstnanosti a industriální produkci. Oba dva ukazatele vykázaly lepší než očekávaná data a akciové indexy od rána zpevňují.

V 11:00 bude v Německu zveřejněn ZEW index a lze očekávat zvýšenou volatilitu na měnových párech s eurem a na indexu DAX. Stejně jako Německo, zveřejní ZEW index také Eurozóna.

V 15:15 do trhů dorazí data ze Spojených států, konkrétně se bude jednat o industriální produkci za měsíc srpen.

 

Týdenní videokomentář technické analýzy spolu s komentářem fundamentů a tržního sentimentu

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam