Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Videokomentář pro 42. týden 2020, Earnings začíná, stimulus hopes pokračuje a J&J vystrašil investory

Autor: Mgr. Petr Plecháč

Obchodní týden s číslem 42/2020 začal pro klíčové ukazatele tržního sentimentu opět optimisticky. Index NASDAQ (FUS100.) v pondělí posílil o více než 2,5 % a byl to právě technologický sektor, díky kterému zpevnily všechny světové akciové indexy.

Již třetí týden v řadě drží investory v dobré náladě především očekávání schválení dalšího podpůrného balíčku pro US ekonomiku. Demokraté se s republikány snaží najít společnou řeč a shodnout se na výši stimulů a jejich konkrétnímu využití. Do prezidentských voleb ve Spojených státech zbývají tři týdny a kandidáti na prezidenta, stejně jako obyčejní občané, věnují stimulům velkou pozornost. Od US prezidenta Donalda Trumpa jsme v posledních týdnech slyšeli jak negativní, tak pozitivní postoj k dalším stimulům. Jeho názory se mnohdy rozcházejí a trhy na jeho komentáře silně reagují.

V tomto týdnu, ale pravděpodobně i ve zbytku tohoto roku, lze počítat se zvýšenou volatilitou na trzích. Ta se netýká pouze akciových indexů, ale i ropy, amerického dolaru (forex) a drahých kovů. Napjatý vztah mezi USA a Čínou pro změnu dokáže ovlivnit i vývoj na komoditách, a to např. na sóje či bavlně.

 

Koronavirus

Kromě stimulů a prezidentských voleb je šíření koronaviru ve světě stále velkým tématem. Evropa čelí druhé vlně pandemie a ve Spojených státech hlásí několik států rekordní přírůstky počtu nakažených. V ranních hodinách jsme proto byli svědky oslabování amerických akciových indexů a posilování amerického dolaru.

Společnosti Johnson & Johnson pozastavila klinické testy vakcíny proti Covid-19, a to kvůli nevysvětlitelným vedlejším účinkům u jednoho z účastníků.

 

Dnešní fundamenty a Earnings

Dnes ráno reportovala Čína nová data obchodní bilance. Jak vývoz tak dovoz meziročně vzrostl, ale přebytek obchodní bilance se Spojenými státy se snížil. Čína upozorňuje na další vlnu pandemie ve světě a potenciální útlum poptávky z ostatních států. Zároveň se i v Číně začínají objevovat menší ohniska nákazy koronavirem Covid-19 a cesta k úplnému zotavení ekonomiky nemusí být bez problémů.

V 8:00 dnes do trhů dorazila smíšená data z Británie, negativně překvapila především data z trhu práce.

V 11:00 byl zveřejněn Německý ZEW index, který měří šestiměsíční ekonomický výhled. Průzkumu se zúčastňuje asi 350 německých institucionálních investorů a analytiků. Nová data za měsíc říjen dopadla znatelně hůře, než analytici očekávali.

V 14:30 bude zveřejněn index spotřebitelských cen za měsíc září ve Spojených státech. Jedná se o klíčový ukazatel inflace a na trzích lze očekávat zvýšenou volatilitu.

Až do večera budou do trhů proudit další, již méně významné, fundamenty ze Spojených států.

 

Startuje období Earnings, tedy hospodářských výsledků velkých společností za 3. kvartál 2020. Jako vždy začínají banky (JPMorgan, Citi, Goldman Sachs ad.), které tak nastíní podrobnější pohled na dopad nynější koronakrize.

 

Týdenní videokomentář technické analýzy spolu s komentářem fundamentů a tržního sentimentu

 

Přehrajte si záznam webináře na téma: Živá analýza trhů s důrazem na Market Profile a Techniku COT

 

Zdroj: Investing.com

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam