Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Posílení vedlejšího trendu - DAX

Autor: Bossa

Úterní seance na grafu CFD na německém DAX skončila vymazáním pondělních zisků, což se jeví jako sbírání profitů z poslední vlny růstu.

Středeční obchodování začalo konsolidací včerejšího poklesu a trh hledal rovnováhu kolem 13 000 bodů. Techničtí obchodníci si všímají, že včerejší korekce trhu se objevila, když se graf přiblížil 13 200 bodům. Váhání býků je součástí širšího technického systému, ve kterém je boční trend omezen zónou odporu v oblasti 13550-13300 bodů a podpora v oblasti 12275 bodů. Jinými slovy, úterní pokles posiluje sílu bočního trendu a udržuje trh pozastavený na úrovních od začátku druhé poloviny roku, kde jsou obchodníci nejvíce aktivní.

Z tohoto pohledu se díváme na začátek obchodní seance v oblasti 13 000 bodů, což znamená, že dokud trh nevyrazí z oblasti konsolidace, obchodníci nebudou mít důvod uzavírat větší obchody. Širší obraz zůstává nezměněn. Odraz grafu od zóny odporu posílil uzavření grafu mezi odporem v oblasti 13550-13300 bodů a podporou na 12275 bodech a pouze překonání jedné z těchto bariér nebo vznik nového bočního trendu umožní nové hodnocení systému sil na grafu CFD.

DAX (FDE30.) - timeframe D1

 

Zdroj: Bossafx.pl

Autor: Adam Stańczak

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam