Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Okem analytika - selektivní strach

Autor: Bossa

Tématem, které spojuje události posledních 48 hodin, je samozřejmě COVID-19. Informace o zpožděních v práci na vakcíně byly pouze záminkou k vyvolání obavy, jejíž příčina má ekonomické podmínky.

Obnova radikálních omezení v mnoha zemích za účelem zastavení přenosu koronaviru se stává realitou. Někteří se dokonce rozhodují pro tzv. neúplné uzamčení, jako včera Holanďané. To vyvolává otázky o tom, zda se to, co podle rozhodovatelů mělo být nemožné (návrat k vzorům z jara), stane znovu realitou? Pokud ano, jaká opatření se plánují ke zmírnění ekonomického dopadu těchto opatření? Již několik týdnů se ozývají výzvy centrálních bankéřů. Politici nyní ukazují větší vůli podporovat a implementovat větší fiskální balíčky. Jde jen o to, že jsou zaneprázdněni argumenty - viz demokraté a republikáni v USA - nebo ideologické rvačky - viz Evropu v kontextu záchranného balíčku a budoucího rozpočtu EU. Mezitím byly tyto podpůrné balíčky (zejména v Evropě) vypracovány před několika měsíci (summit EU se konal v červenci) a možná by mohlo být užitečné je přepracovat. Budou tyto obavy dominovat obchodování v listopadu a prosinci?

Prozatím se strach na trzích jeví jako selektivní. Wall Street po silných ziscích v posledních dnech zaznamenal včera jen povrchní korekci. FX ukazují spíše únik z rizikovějších měn rozvíjejících se trhů, pohyby v oblasti G-10 jsou vyváženější. To ukazuje na taktický posun, ale každopádně předznamenává obtížný podzim.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam