Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Situace na trzích 15. října

Autor: Bossa

Včerejší slabší uzavření Wall Street negativně ovlivňuje sentiment ostatních aktiv.

Čtvrtek je dalším dnem, kdy dolar na širokém trhu přidává zisky a změny jsou jasnější. Téma COVID-19 a potřeba zavést další omezení (mini-lockdowns, zákaz vycházení atd.) se mezi investory stávají stále populárnějšími, což může mít po silném propadu v březnu a dubnu negativní dopad na oživení ekonomiky pozorované v posledních měsících. Subjekty s rozhodovací pravomocí stále popírají možnost návratu k jarnímu režimu uzamčení, ačkoli, jak dodávají, je situace stále obtížnější a náročnější. Tato rostoucí nejistota odrazuje od nadměrného riskování.

Zatímco na začátku týdne oslabovaly hlavně měny rozvíjejících se trhů, které se tradičně považují za rizikové a méně likvidní, nyní se úzkost začíná projevovat v hlavních měnách G-10. Dnes jsou měny protinožců nejslabší, ale to je nepřímý výsledek slov šéfa Bank of Australia, který výslovně oznámil, že bude nutné další uvolnění politiky.

Na měnových párech EURUSD a GBPUSD je situace relativně stabilní - neklesli jsme pod 1,17 a libra jen mírně korigovala včerejší nárůst odpoledne. Setkání premiéra Johnsona s vedoucím Evropské komise vyjasnění nepřineslo, ačkoli strany uvedly, že rozhovory nezastaví. Summit EU o brexitu začíná dnes, ale nikdo nepočítá s tím, že z toho něco bude. Podle analytiků společnosti Goldman Sachs bude zkrácená dohoda o nulovém tarifu možná až v listopadu.

Podobná situace je u čtvrtého fiskálního balíčku v USA. Včerejší slova Mnuchina a dřívější slova Pelosiho nepochybují o zkráceném podpůrném balíčku v hodnotě 500 miliard USD. Předvolební období není čas na taková rozhodnutí.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam