Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

OKEM ANALYTIKA - vyvažování...

Autor: Bossa

Při absenci pozitivních zpráv na téma COVID-19 ve čtvrtek doslova rozdrtilo morálku investorů, kteří se rozhodli pro masivní únik od rizikových aktiv.

Tentokrát roli hasiče hraje Donald Trump, který v poslední době příliš často mění názor na fiskální balíček. To poskytovalo záminku ke ztlumení negativních emocí, ale takový chaos v prezidentových rozhodnutích můžeme vidět stále častěji, čím blíže jsme 3. listopadu. Příští týden vede Trump s Bidenem prezidentskou debatu, což by mohla být Trumpova poslední šance vylepšit si preference. Jde však o to, že mu stále chybí nápad, a to i v tématu boje proti pandemii (vakcínu v příštích 2 týdnech neuvidíme).

Investoři se nicméně budou více zajímat o to, zda jsou obavy z vážného lockdown v mnoha zemích oprávněné. Dynamika infekcí v posledních dnech byla překvapivě vysoká, což donutilo subjekty s rozhodovací pravomocí k řadě akcí, které lze nazvat mini-lockdown. V tomto okamžiku stojí za zmínku, že doba potřebná k posouzení jejich dopadu na přenos koronaviru je 10–12 dní. To paradoxně může poskytnout určité časové okno pro zotavení z nedávných negativních emocí na trzích.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam