Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Situace na trzích 11. ledna

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

Nový týden začínáme pokračováním posilování dolaru - záminkou stále rostou (i když mírně) výnosy z amerických dluhopisů a rostoucí obavy z pokračující vysoké dynamiky infekcí COVID-19. V prvním případě to souvisí s oznámením nového zvoleného prezidenta, že příští čtvrtek navrhne komplexní balíček fiskálních řešení, která mají být konkrétní podporou během pandemie - kromě vyšších kontrol Američanů, zvýšení minimální mzdy, se uvažuje také o řešeních v hodnotě bilionů dolarů na zvýšení pojištění pro ztrátu zaměstnání a podpora obecních a státních vlád. Demokraté zároveň shromáždili dostatek podpisů k zahájení procesu obžaloby Donalda Trumpa. Návrh může najít podporu u některých republikánů, i když je nepravděpodobné, že celý postup bude dokončen před 20. lednem, kdy ho oficiálně převezme Joe Biden. Proto je toto vlákno trhy ignorováno. Podobně jako oznámení zástupců současné administrativy, že podnikne příslušné kroky proti Číně, nebo plánované nové otevření vůči Tchaj-wanu - prezident Biden oznámil, že USA budou i nadále postupovat v rámci dohody uzavřené v roce 1979.

V předmětu COVID jsou pozoruhodná prohlášení osob s rozhodovací pravomocí, kteří se obávají, že mutace koronaviru mohou být zodpovědné za fatální statistiku. Řada zemí současně oznámila, že omezení budou zachována nebo dále zpřísněna (Velká Británie, Německo, Japonsko a dokonce i Čína).

V čele nejslabších měn současnosti jsou dnes skandinávské koruny, měny protinožců a libra - což jen potvrzuje zvyšování globálního režimu rizika. Euro a frank jsou dnes nejstabilnější.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam