Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Situace na trzích 31. března

Autor: Bossa

Poslední den měsíce a čtvrtletí je ve většině prostředí poznamenán mírně slabším dolarem, což lze připsat ústupu výnosů amerických dluhopisů po včerejším nastavení nových maxim. U 10letých příspěvků jsme klesli pod místní podporu na 1,75%. Trhy čekají na projev prezidenta Bidena dnes večer (22:20), který bude věnován podrobnostem programu infrastruktury. Podle zpráv se očekává, že první část výdajů dosáhne 2,25 bilionu USD a bude možné je rozložit až na 8 let. Prezident rovněž předloží návrh zvýšení sazby CIT pro podniky o 7 procentních bodů. na 28,0 procenta, ale otázka zvyšování zátěže pro nejbohatší Američany může být (zatím?) ignorována.

Kromě Bidenova projevu, údaje ADP na 14:15 a čtení PMI v Chicagu v 15:45. Na trhu se spekuluje o silných datech, která v pátek zveřejní ministerstvo práce, což posune očekávání nahoru. Optimismus trhu ohledně amerických dat byl podpořen včerejším odečtem indexu důvěry spotřebitelů Conference Board, který v březnu prudce vzrostl na 109,7 bodů, což však lze vysvětlit vlivem Bidenových kontrol. Stojí za zmínku, že optimismus kolem amerických dat začíná mít na dolar omezený dopad.

Přes noc se objevila překvapivě dobrá data z Číny. Indexy PMI pro zpracovatelský průmysl a služby se v březnu výrazněji odrazily, což vyvrátilo dřívější obavy ze zpomalení ekonomiky. Především je to také signál, že se začne budovat protiváha silných dat v USA. Nyní čekáme na známky oživení v Evropě, ačkoli se zdá, že jim trh věří, až když se zrychlí tempo očkování. Přípravek společnosti Johnson & Johnson, který bude v EU distribuován od 18. dubna, může mít právě takový účinek.

Ve skupině G10 je pouze jen slabší než dolar, zatímco jiné měny jsou silnější, i když dynamika změn není vysoká. Nejsilnější skandinávské koruny a kanadský dolar se mění o 0,20-0,23%. vůči dolaru. Je možné, že si na konkrétnější pohyby (nový měsíc, nová čtvrtina, nová ruka) budeme muset počkat do zítřka.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

 

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam