Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

OKEM ANALYTIKA - SDEU nezbavil napětí ve zlotém

Autor: Bossa

To pravděpodobně po dnešním rozhodnutí SDEU investoři na finančních trzích neočekávali. Soud v zásadě vrátil míč polským soudům a naznačil, že problém půjček švýcarských franků je lokálnější. Důležitým datem v kalendáři tedy může být 11. květen, kdy je naplánováno jednání Nejvyššího soudu (kvůli pandemii byla již dvakrát odložena). Problém, který by mohl způsobit problémy bankám a polské měně, zůstal nevyřešen.

Dnešní rozhodnutí SDEU se shodovalo s analýzou trhu včerejší zprávy z Fedu a projevu prezidenta Bidena během noci. Powell zůstal sám sebou a stále se držel svého holubičího vyprávění posledních měsíců. Žádná překvapení zde nejsou, ale další zvyšování výnosů dluhopisů se může stát větším tématem. Mohou poskytnout omluvu pro zotavení z oslabeného dolaru v dubnu, zejména v situaci, kdy si získává na popularitě teze o dalším vzestupu rizikových aktiv ...

Může zlotý reagovat na svou nedávnou slabost v takovém systému? To může být obtížné. Vidíte, že vlákno franku je považováno za dobrou výmluvu pro ignorování pozitivních informací. Tak tomu bylo minulý týden s dobrými údaji z polské ekonomiky a v posledních dnech, kdy jsme měli informace o rozmrazení průmyslových odvětví po zablokování a rostoucí pravděpodobnosti bezprostřední ratifikace Rekonstrukčního fondu. V jehož zájmu by nyní měl být silnější zlotý?

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

 

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam