Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Situace na trzích 4. května

Autor: Bossa

Vzestup korekce nahoru na americkém dolaru se zrychluje. Po včerejší korekci směrem dolů na grafu BOSSAPLN dnes vidíme návrat k ziskům a stabilizaci kolem 91,20 bodů.

Analogické pohyby jsou viditelné na grafu EUR/USD, který se také - po včerejším mírném odrazu, korigujícím páteční poklesy - dnes vrací k pádům a osciluje blíže k hranici 1,20. Jedná se o součást širšího trendu, protože dolar také posiluje vůči mnoha dalším globálním měnám.

Zatímco včera se neuspokojivá data v podobě horšího než očekávaného čtení PMI ve výrobě a výroby ISM včera ukázala jako rána dolaru, nepůsobila ani včera makro data z Evropy. Konečné čtení indexu PMI pro eurozónu v březnu bylo pod očekáváním na úrovni 62,9 bodu.

Obecně tedy lze hodnotit, že se v posledních dnech na měnových trzích objevila zaujatost vůči riziku a atmosféra očekávání ohledně dalších údajů a oznámení. Tento týden jich bude také spousta - za prvé, tento týden máme před sebou řadu důležitých makroúdajů ze Spojených států, které budou korunovány pátečními údaji o trhu práce. Následující dny navíc přinesou komentáře od mnoha zástupců Fedu, což může mít také významný dopad na hodnotu amerického dolaru.


EURUSD. - timeframe D1

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Dorota Sierakowska

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam