Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Situace na trzích 4. června

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

Dolar dnes pokračuje ve svém oživení vůči většině měn, což bylo pozorováno včera odpoledne po zveřejnění celkem dobrých dat ADP (odhady 978 tis. pracovních míst v soukromém sektoru v květnu) a ISM pro služby (až 64,0 z 62,7) měsíčně dříve). Znovu zesílili očekávání související s diskusí o změnách měnové politiky Fedu. „Jestřábi“ Robert Kaplan znovu vyzval k diskusi o zužování (omezování stupnice QE) a dodal, že situace začíná být „kritická“. Nicméně prohlášení Johna Williamse z newyorské pobočky FED může být mnohem zajímavější a důležitější, podle jeho názoru má diskuse o možnostech, které by centrální banka mohla použít, smysl, i když to neznamená, že budou implementováno rychle. Po slovech Richarda Claridy z doby před téměř dvěma týdny se jedná o další důležitý hlas ve prospěch pozornějšího pozorování údajů a neodmítnutí možnosti diskuse, která se dříve či později ukáže jako nezbytná.

Dnes v 14:30 budou zveřejněny údaje z ministerstva práce mohou být rozhodující pro budování sentimentu. Lišta očekávání se zdá být pozastavena na nízké úrovni (660 tis. pro NFP v květnu), i když neformálně jsou mnohem vyšší (0,9–1,0 mil.). Paradoxně tedy může být snadnější dnes najít zklamání než pozitivní překvapení. Dolar může ztratit a akciové trhy se mohou zvednout, ale ne na dlouho. Slova Williamse z FED jsou signálem, že se něco začíná měnit, a další klíčová data (inflace CPI 10. června) mohou znovu zesílit spekulace kolem dolaru.

Z dalších informací stojí za zmínku včerejší dobrá data PMI ve službách pro eurozónu (55,2 bodu), která jednotné měně příliš nepomohla. Na druhou stranu v případě libry je informace, že indická varianta, již dominující v nových případech COVID ve Velké Británii, zátěží, spojena s vyšším procentem hospitalizace než její dřívější britský protějšek. Prozatím však úřady nerozhodly, co s další a poslední fází rozmrazení ekonomiky. Kurz GBPUSD na chvíli přerušil podporu na 1,4090.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam