Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Situace na trzích 10. června

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

Ve čtvrtek ráno dolar trochu vzrostl, ale bez většího přesvědčení a ne na širokém trhu. Poslední dny ukázaly, že trh se příliš nebojí dnešních údajů o inflaci CPI v USA, které v květnu mohly dosáhnout 4,7 % y / y, a 3,4 procenta y / y v základních podmínkách. Oficiální data budou oznámena na 14:30. Výnosy dluhopisů zůstávají po poklesech v posledních dnech rekordně nízké (1,49 % za 10 let) a akciové indexy na Wall Street zůstávají blízko svých maxim. Situaci na trhu s dluhopisy lze poněkud zvráceně vysvětlit obtížemi při přijímání velkorysého balíčku infrastruktury prezidenta Bidena Kongresem (čím nižší výdaje, tím nižší potřeby půjček v budoucnu). Republikáni v Senátu oznámili, že nebudou podporovat scénář předpokládající výdaje v příštích několika letech ve výši 4 bilionů USD.

Dnes je ve skupině G-10 nejslabší norská koruna, což je ovlivněno nižšími než očekávanými hodnotami inflace CPI za květen, což může ovlivnit očekávanou cestu zvyšování úrokových sazeb Norges Bank. Pozice libry je také horší, protože včera vymazala zisky způsobené vcelku „jestřábými" komentáři hlavního ekonoma Bank of England, který odcházel koncem června (výzva k okamžitému ukončení programu nákupu aktiv). To je výsledkem obav ze statistik koronavirů ve Velké Británii (více než 7 000 nových případů včera), ale větší politické neshody ohledně situace v Severním Irsku (dnes bude předseda vlády Johnson hovořit s americkým prezidentem Joe Bidenem, který začíná jeho turné po Evropě). Výsledkem je, že graf GBPUSD porušil důležitou podporu na 1,4090.

Čtvrtek bude také důležitým dnem pro euro kvůli setkání Evropské centrální banky. Zpráva tradičně na 13:45 a také tisková konference šéfa ECB v 14:30. Lze očekávat nějaká překvapení? Teď není čas na změny v měnové politice, ale také na poselství .. Přestože ekonomika vydržela poslední měsíce se zablokováním lépe, než se předpokládalo, ECB nebude ochotna vznášet optimistická očekávání, právě naopak - záleží jí na dlouhodobém zachování současného stavu v politice měnové politiky. Technicky se EURUSD vrátil pod 1,2170, což by mohl být signál směřující k 1,2130.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam