Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

OKEM ANALYTIKA - útěky do bezpečí

Autor: Bossa

Uvolnění pandemických omezení investoři před několika týdny uvítali s optimismem - nyní však po těchto dobrých náladách není ani stopy. To vše díky další vlně pandemie, která vyvolává obavy z návratu situace z předchozího roku: tj. Podzimní návrat omezení.

Varianta Covid Delta upozornila investory, že návrat globální ekonomiky do předpandemického stavu může být dlouhý a nepříjemný. Navzdory nepochybnému zlepšení situace po loňském šoku se situace ve světové ekonomice ještě nevrátila do stavu před pandemií. Existuje velké znepokojení nad stylem, ve kterém se tento postupný návrat odehrává - to znamená prostřednictvím obrovských stimulačních programů centrálních bank, které podporují inflaci v mnoha zemích světa.

Výsledkem je, že investoři jsou nyní opatrnější ohledně výhledu globální ekonomiky v nadcházejících měsících a takzvané měny získávají na hodnotě - bezpečné přístavy. Kromě amerického dolaru do nich investoři zahrnují také švýcarský frank a japonský jen. Od začátku července se CHF i JPY vůči americkému dolaru zhodnocovaly - zatímco mnoho dalších měn na celém světě, vedených eurem, se vůči americkému dolaru pohybovalo směrem dolů.

 

USDCHF. - timeframe D1

 

USDJPY. - timeframe D1

 

EURUSD. - timeframe D1

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Dorota Sierakowska

 

 

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam