Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

OKEM ANALYTIKA - oslabení komoditních měn

Autor: Bossa

Zvýšení averze k riziku pozorované v posledních dnech podpořilo americký dolar a poškodilo měny EM, které jsou považovány za riskantnější investiční příležitost. U některých měn z této skupiny však byl důležitý i další faktor - jejich vztah s trhy surovin.

V posledních dnech se na trzích s mnoha surovinami objevil tlak na dodávky, který vyplynul právě z rizikového postoje investorů a obav o stav globální ekonomiky (která významně ovlivňuje poptávku po energetických zdrojích a průmyslových kovech).

Na vlně rostoucí averze k riziku mimo jiné Ruský rubl, kanadský dolar a norská koruna. Kotace všech těchto měn významně souvisí s cenami ropy na globálním trhu.

Na druhé straně australský dolar nebo jihoafrický rand ztratily hodnotu kvůli korelaci nabídek s cenami průmyslových a drahých kovů. V případě ZAR také stojí za to věnovat pozornost jeho špatnému stavu na začátku dnešního zasedání. Vyplývá to nejen ze situace na komoditních trzích, ale také z dnešních údajů o inflaci, která v červnu zpomalila na 4,9% y / y po dosažení 30měsíčního rekordu v květnu (5,2% y / y). To by mohlo vést jihoafrickou centrální banku - která se zítra schází, aby rozhodla o úrokových sazbách -, aby měnovou politiku ponechala beze změny.

 

USDZAR. - timeframe D1

 

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Dorota Sierakowska

 

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam