Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

OKEM ANALYTIKA - Dolar pod tlakem

Autor: Bossa

Jerome Powell včera jistě vykouzlil nadšení investorů, kteří počítali s brzkým zahájením procesu zužování ve Spojených státech. Návrat Fedu k opatrné rétorice vytvořil tlak na americký dolar, což bude v příštích několika dnech těžko vyvrátit.

Přirozeně však vyvstává mnoho otázek, jak dlouho může dolar zůstat pod tlakem. Existuje mnoho náznaků, že tento stav může pokračovat, dokud Fed nepotvrdí, že přesto bere v úvahu zužování a bude v blízké budoucnosti pokračovat v tomto plánu. Dokud taková prohlášení neuvidíme, dolar nemusí mít dostatek impulsu k návratu k ziskům.

Určitý tlak na dolar byl vyvíjen také pouhým zlepšováním sentimentu na trhu v souvislosti s lepší náladou na asijských trzích. V posledních dnech vyvolaly velké poklesy na těchto trzích spekulace o možnosti zpřísnění regulací na finančních trzích v Číně, ale samotný čínský regulátor náladu ochladil.

Lepší sentiment na měnových trzích pozitivně ovlivnil výkonnost mnoha měn vůči dolaru. Britská libra a euro získávají a nakonec i trochu polský zlotý.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Dorota Sierakowska

 

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam