Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Situace na trzích 30. července

Autor: Bossa

Páteční ráno přináší pokračování trendů zahájených impulsem Fedu - a dokonce i těch, které se objevovaly již před vydáním centrální banky. Stále tedy řešíme oslabení amerického dolaru, i když dnes se tempo poklesu zjevně zpomalilo.

Ať tak či onak, dolar je na cestě k nejhoršímu výsledku od května na konci tohoto týdne. Dolarový index FUSD se dnes ráno obchoduje poblíž 91,80 bodu, tedy na nejnižší úrovni za více než měsíc.

Slabina dolaru je srovnávána s jinými měnami. Eurodollar stoupá dále na sever a nyní je poprvé za měsíc nad 1,19. Britská libra je také silná vůči dolaru, který pokračuje ve svých ziscích z dřívějších dnů - v současné době se kurz GBP/USD pohybuje kolem 1,3970-1,3980.

Nejhůře si standardně vedou měny Asie a Oceánie. Kurz AUD/USD se odráží směrem vzhůru, ale jen mírně - zatím se vrátil pouze k oblasti 0,7398, takže zůstává docela blízko červencových minim. Obdobně je to s kotacemi NZD/USD, které se neliší od oblasti 0,70. Na druhé straně kotace USD/CNH prudce poklesly, ale v zásadě se vrátily do oblasti dřívější konsolidace - aktuálně se obchodují v rozmezí 6,4550-6,4560.

 

EURUSD. - timeframe D1

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Dorota Sierakowska

 

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam