Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

OKEM ANALYTIKA - Nejlepší týden pro libru v tomto roce

Autor: Bossa

Slabost dolaru je příležitostí pro mnoho dalších měn zotavit se z dřívějších výprodejů. Tuto příležitost dokonale využívá britská libra, která vůči dolaru dynamicky získává na hodnotě.

GBP/USD již dosáhl nejvyšší úrovně za měsíc. Jsou tedy na cestě k nejlepšímu týdnu aktuálního roku (přesněji nejlepší týden od prosince předchozího roku).

Změna předpětí Fedu směrem k holubičím byl jen jedním z faktorů, které tento týden poháněly britskou libru. Z dalších faktorů stojí za zmínku mírný pokles počtu nových koronavirových infekcí, ke kterému došlo navzdory otevření britské ekonomiky a upuštění od pandemických omezení.

V současné době se investoři na britském librovém trhu zaměří na zasedání Bank of England (BoE) naplánované na čtvrtek příštího týdne. Očekávání trhu ukazují na zachování stimulačních programů ve Velké Británii po nějakou dobu. Je však možné, že budou probíhat také diskuse o zužování, zejména proto, že někteří zástupci BoE poukazovali na možnost, že se tato instituce ubírá tímto směrem. Tento scénář podporuje optimismus ohledně britské ekonomiky způsobený zrušením omezení.

 

GBPUSD. - timeframe D1

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Dorota Sierakowska

 

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam