Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

OKEM ANALYTIKA - FED čeká na páteční NFP

Autor: Bossa

Znamenají něco slova Christophera Wallera z FED, vyslovená včera v rozhovoru pro CNBC? Výnosy 10letých amerických vládních dluhopisů klesly pod další psychologickou bariéru, tj. 1,20%, což dává jednoznačnou odpověď. Waller, stejně jako několik dalších jestřábů ve Fedu, je v menšině. Jádro FEDu, tj. Powell, Williams a Clarida, má různé pohledy, které lze redukovat na skutečnost, že „není čas“ komunikovat změny v měřítku QE na trhy, nebo dokonce revidovat předpoklady zvýšení sazeb. Příští „velkou“ událostí tedy může být zářijové zasedání Fedu a s tím související nové makro projekce, připravované každé čtvrtletí. To platí také pro takzvaný bodový graf, tj. Graf, který shromažďuje očekávání členů FED ohledně budoucích úrokových sazeb. Je možné, že v roce 2023 nebo dokonce 2022 se objeví více „teček“, což mírně zvýší očekávání ohledně změn v politice FED, což poskytne záminku pro oživení dolaru. Předtím to mohlo být ještě slabé.

Waller nicméně zvýšil důležitost pátečního zveřejnění údajů ministerstva práce. Protože pokud se dvě po sobě jdoucí odečty NFP (nová pracovní místa mimo zemědělství) po 0,8 až 1,0 milionu mohou ukázat jako dostatečné k tomu, aby bylo možné rozhodnout o postupném snižování (podle Wallera), teoreticky je páteční čtení v souladu s odhady (0,9 milionu) může to být takový průlom. Může, ale pravděpodobně nebude. Trhy se zaměřují na úrovně jasně nad 1 milion, protože ty by mohly signalizovat výraznější zlepšení na americkém trhu práce. Odhady toho, co se stane na podzim, navíc může být omezeno variantou Delta, ačkoli existují informace od FED, že by to nemělo být pro ekonomiku nijak zvlášť zatěžující, zejména proto, že podle amerického „hlavního lékaře“ Dr. Fauci, návrat k uzavírkám by se neměl konat.

Celkově zůstává dolar v úterý slabý, ale dynamika tohoto pohybu zpomalila. Volatilita se může vrátit po 6. srpnu, kdy jsou data z amerického trhu práce za námi.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

 

 

 

 

 

 

 

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam