Seznam článků Seznam článků

Ranní analýza: Dolar pokračuje v růstu, dnes zasedá BoE

Autor: Štěpán Hájek

Včerejší seance nenabídla nic extra zajímavého. Na devizových trzích pokračuje v ziscích americký dolar a dostává tak pod tlak ostatní měny. Akciové indexy včera zastavily svou několikadenní ziskovou šňůru. Ropa WTI zůstává i přes mírný růst pod 54 dolary za barel.

Forex

Většina devizových trhů během včerejší seance pouze konsolidovala v užším obchodním rozpětí s minimální volatilitou a jednalo se tak o ideální seanci pro netrendové obchodníky. Trhy velmi dobře reagovaly na úrovně technické analýzy a vyhnuli jsme se i výraznějším spikovým pohybům vzhledem k velmi nízkému počtu zveřejnění relevantnějších fundamentů. Z Německa včera dorazila data průmyslových objednávek. Ty v prosinci klesly o 1,6%, očekával růst o 0,3%. Jednalo se o druhý pokles po sobě a zároveň největší pokles v průmyslových objednávkách od června minulého roku. Jde o další ze série horších dat z Německa od začátku roku. Evropská měna reagovala na zprávu oslabením, své však sehrál také mírně silnější americký dolar. Americký dolar pokračoval v pozvolném zpevňování a to téměř na všech měnových párech. Večerní projev Jerome Powella neměl dopad na vývoj amerického dolaru ani dalších trhů a ty tak pokračují v nastaveném sentimentu od začátku týdne. Dnes by mělo být živo především na měnových párech s britskou librou, jelikož dnes zasedá CB a mohla by odtajnit svůj pohled na vývoj kolem brexitu a potencionálně kroky měnové politiky v roce 2019.

Akcie a Komodity

Akciové indexy včera zastavily svou několikadenní ziskovou šňůru. Alespoň tedy akciový index S&P 500, ten včera zaznamenal po pěti dnech ztrátovou seanci. Index volatility VIX hovoří o minimální nervozitě na finančních trzích, jelikož se drží pod 16 body. Aktuálně se nacházíme přibližně v polovině výsledkové sezony, na výsledky větších společností si však musíme počkat do příštího týdne. Včera reportovala společnost Chipotle a lepší jak očekávané výsledky jejím akciím pomohly výrazně zpevnit.

Včerejší seance nakonec nedopadla tak špatně pro ropu, jak se původně zdálo. Ropa WTI se v jednu chvíli obchodovala za méně jak 53 dolarů. Její vývoj mírně ovlivnilo zveřejnění amerických ropných zásob, ty rostly podle očekávání o 1,3 mil. barelů. Ropa nakonec uzavřela mírně pod 54 dolary za barel.

Dnešní fundamenty

11:00 ekonomické projekce EU. V 13:00 zasedá BoE. V 13:30 bude mít projev guvernér BoE Mark Carney.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam

Quote box Quote box

Kotace

instrument nabídka poptávka změna
USDCZK 23.221 23.251 0.039
EURUSD 1.11012 1.11028 0.00029
FOIL 56.72 56.78 0.63
FGOLD 1 509.30 1 509.80 -7.70
více