Seznam článků Seznam článků

Náhled na trhy USDCHF, FEUBANKS a FCOTTON

Autor: Petr Plecháč

Dnes se za pomocí technické analýzy podíváme na vybrané instrumenty: USDCHF, FEUBANKS a FCOTTON.

 

USDCHF

Graf USDCHF, časový rámec H4

Na vybraném instrumentu se aktuálně nacházíme na silné supportu. Ten je definován pomocí profilace trhu (LVN - low volume node). V minulosti lze na této ceně vidět evidentní nezájem obchodníků zdržet se zde delší dobu. Další silné bariéry v cestě nahoru nebo dolů jsou zobrazeny linkami (červená resistence, zelená support)

 

 

FEUBANKS

Graf FEUBANKS, časový rámec týdenní

Při pohledu na FEUBANKS si nelze nevšimnout jisté opakující se situace. Průraz klesající trendové linie, pullback zpátky a pokračování směrem vzhůru.

Máme zde možnost z dlouhodobějšího hlediska sledovat vývoj na tomto nepříliš obchodovaném instrumentu. Nutné je také si uvědomit, že jedna svíčka na grafu představuje jeden týden, jedná se tak o dlouhodobější spekulaci. Při pohledu na obě klesající trendové linie a na pozice zakreslených rámečků se situace jeví jako počátek tvorby většího trianglu.

 

 

FCOTTON

Graf FCOTTON, časový rámec denní

Bavlna prozatím respektuje klesající trendovou linii a drží se poblíž důležitého supportu.

 

Poptávka po bavlně

Poptávka po bavlně mírně vzrostla a účastníci trhu tak evidentně vnímají poměrně nízkou cenu bavlny. V pátek však nebyl zájem nakupujících podpořen dalším růstem, vstup jak na krátkou, tak dlouhou stranu je tak prozatím příliš riskantní.

 

Sezonalita bavlny

Modrou křivkou je znázorněna cena bavlny, červenou a zelenou křivkou je znázorněna sezonalita (5 a 15 let). Před námi jsou další tři týdny, kdy měla bavlna v minulosti tendenci spíše růst, nežli klesat.

 

 

Autor: Petr Plecháč, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam

Quote box Quote box

Kotace

instrument nabídka poptávka změna
USDCZK 21.700 21.730 0.070
EURUSD 1.17066 1.17082 -0.00110
FOIL 75.48 75.54 1.54
FGOLD 1 751.00 1 751.50 4.20
více