Seznam článků Seznam článků

Ranní GBP/USD - Čtvrtek 6.6.2019

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence. 

GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15

Během středeční obchodní seance britská měna nejprve posilovala na vlně pozitivního výsledku PMI ve službách, následně její snažení zchladil pozitivní výsledek amerického nevýrobního PMI-ISM. Díky tomu vznikl na timeframu D1 Pin Bar.

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

Dnešní obchodní seance nabídne pro měnový pár GBP/USD "pouze" proslov guvernéra Bank of England Marka Carneyho v 11 hodin. Jak na to zareaguje trh není možné předvídat. Včerejší denní svíce může dávat jistou představu, ale během slovních intervencí vysokých činitelů jde jakákoliv technická analýza většinou stranou. Proto je zdrženlivější přístup na místě. Každopádně se tento Pin Bar nachází z pohledu D1 na zajímavých cenových úrovních jako možný výchozí bod pro prodejce, pokud bude i nadále převažovat negativní sentiment.

Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam

Quote box Quote box

Kotace

instrument nabídka poptávka změna
USDCZK 22.006 22.036 -0.061
EURUSD 1.18351 1.18367 0.00220
FOIL 42.14 42.20 -0.18
FGOLD 1 951.45 1 951.95 -11.40
více