Seznam článků Seznam článků

Ranní GBP/USD - Pátek 7.6.2019

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence. 

GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15

Včerejší obchodní seance velmi podobná té středeční a na D1 timeframu se díky odmítání nákupů a převaze prodejců opět vytvořila svíce s malým tělem a dlouhým knotem. Jestli se jedná o dokonalé Pin Bary už nechám na Vás.

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

Nacházíme se na konci prvního obchodního týdne měsíce června a měnový pár GBP/USD má za sebou dva dny, kdy se prodejci snaží stlačit kupce zpět co nejblíže k otevírací ceně daného dne. Díky tomu můžeme na timeframu D1 vidět dva klesající Pin Bary za sebou. Negativní nálada na GBP tedy zřejmě stále přetrvává. Průměrný hodinový výdělek, měsíční změna zaměstnanosti mimo zemědělství a míra nezaměstnanosti, to jsou jedny z nejdůležitějších fundamentů z USA, které vyjdou dnes ve 14:30. Páteční volatilita by tedy mohla být opravdu značná. Cenové hladiny ponechávám bez úprav. Střední žlutá úroveň trochu vzdoruje, ale v případě nějakého negativního výsledku pro GBP a kladného pro USD by to nemusel být velký problém.

Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam

Quote box Quote box

Kotace

instrument nabídka poptávka změna
USDCZK 22.006 22.036 -0.061
EURUSD 1.18351 1.18367 0.00220
FOIL 42.14 42.20 -0.18
FGOLD 1 951.45 1 951.95 -11.40
více