Seznam článků Seznam článků

Ranní GBP/USD - Pondělí 10.6.2019

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence. 

GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15

Během pátku britská měna vůči dollaru posilovala, a to i navzdory "pin barům" ze středy a čtvrtka, kde bylo velké očekávání následného poklesu. Místo toho přišel další růst a pokoření maximálních cen z předešlých dvou dnů. Nyní z pohledu timeframu m15 cena vytváří vyšší high a vyšší low.

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

Máme tady pondělí a s ním i první novou obchodní seanci, během které budou nejdůležitějšími zprávami v 10:30 vyhlášení výsledku britského GBP - hrubého domácího produktu a britské průmyslové produkce. Výsledky by neměli být nijak překvapující. Při pohledu na timeframe D1 jsem přidal cenovou úroveň 1,27622 až 1,27691, která v minulosti několikrát posloužila jako odrazové místo pro korekce down trendu. Pokud by tedy chtěla britská libra pokračovat v růstu, mohla by tato úroveň posloužit jako důležitá rezistence.

Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam

Quote box Quote box

Kotace

instrument nabídka poptávka změna
USDCZK 22.006 22.036 -0.061
EURUSD 1.18351 1.18367 0.00220
FOIL 42.14 42.20 -0.18
FGOLD 1 951.45 1 951.95 -11.40
více