Seznam článků Seznam článků

Ranní GBP/USD - Úterý 11.6.2019

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence. 

GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15

Horší výsledky britského hrubého domácího produktu a průmyslové produkce se negativně podepsaly na včerejším vývoji britské měny proti americkému dollaru. Cenové úrovně sehrály svoji úlohu výborně. Hlavně pak střední žlutá, která bude důležitá i dnes.

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

Dnešními důležitými fundamenty budou v 10:30 index průměrného výdělku ve Velké Británii a ve 14:30 index CPI v USA. Střední žlutá cenová úroveň byla proražena při včerejším poklesu a nyní se k ní cena vrátila. Mohla by tedy posloužit jako opěrný bod prodejcům. Více by nám mohli napovědět svíčkové formace svíčkových patternů na menších timeframech.

Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam

Quote box Quote box

Kotace

instrument nabídka poptávka změna
USDCZK 23.166 23.196 -0.116
EURUSD 1.16933 1.16949 0.00303
FOIL 40.37 40.43 -0.18
FGOLD 1 890.75 1 891.25 4.80
více