Seznam článků Seznam článků

Libra je venku z trojúhelníku, další v pořadí je palladium, dnešní fundamenty (NFP, WASDE)

Autor: Mgr. Petr Plecháč

Dnešní analýzu bych si dovolil začít pohledem na měnový pár GBPUSD, kde jsem ve včerejším článku komentoval tvorbu tržní formace triangle.

GBPUSD, H4

Měnový pár se včerejším iniciačním pohybem dostal z prvního menšího trianglu na nižší hodnoty, kde zavřel skrytý gap a v průběhu dnešní seance již retestoval z druhé strany menší rostoucí trendline.

I nadále lze očekávat respektování trhu zakreslené trendové linie.

 

Dnešní fundamenty

Dnešní obchodní seance se bude nést v duchu čekání na jeden z nejsledovanějších fundamentů vůbec, NFP report. Tento report bude spolu s dalšími důležitými fundamenty ze Spojených států zveřejněn ve 14:30 a zvýšenou volatilitu lze očekávat jak na měnových párech s americkým dolarem, tak i na akciových indexech.

Fundamenty ze Spojených států doplní ve 14:30 také Kanada, která mimo jiné zveřejní změnu v zaměstnanosti za měsíc prosinec.

V 18:00 pozor na WASDE report a zvýšenou volatilitu na komoditním trhu. Podpis první fáze obchodní dohody je na spadnutí a součástí dohody je mimo jiné také čínský nákup zemědělských produktů z USA.

 

Mým dnešním trhem je palladium.

Palladium, H1

Palladium zažívá zlaté časy! Je v silném uptrendu, který živí obavy z nedostatku této suroviny díky poptávce po elektromobilech.

Z psychologického hlediska a sentimentu trh nezareagoval ani na hranici 2 000 dolarů za trojskou unci a hlad po palladiu je tedy znatelný. Z technického hlediska se trh jen těsně dostal nad klesající trendline z trojúhelníku a je připraven na další růst.

Právě teď se rozhoduje, zda se jedná o false break a trh opět v pátek oslabí, nebo zda se brzy podíváme na hodnotu 2 200.

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam

Quote box Quote box

Kotace

instrument nabídka poptávka změna
USDCZK 21.715 21.745 0.085
EURUSD 1.16973 1.16989 -0.00203
FOIL 75.40 75.46 1.46
FGOLD 1 750.15 1 750.65 3.35
více