Seznam článků Seznam článků

Ranní GBP/USD - Úterý 14.1.2020

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15

První obchodní seance tohoto týdne přinesla oslabení britské libry vůči americkému dolaru. Hlavní příčinou mohl být neuspokojivé výsledky britského domácího produktu a průmyslové produkce, které naznačovali odhady makroekonomického kalendáře. Měnový pár GBP/USD tak oslabil o cca 80 pips oproti otevírací ceně, kde se naposled nacházel před třemi týdny.

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

Jediným důležitým fundamentem na dnešní den bude ve 14:30 zveřejnění hodnoty americké inflace, která by se neměla výrazně odlišovat od předešlých hodnot. Střední žlutá úroveň sestoupila o jeden level níže, stále však nad aktuální cenou. Britská ekonomika nezažívá nejlepší časy a proto se může tato skutečnost přenést i do sentimentu obchodníků na měnovém trhu. 


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam

Quote box Quote box

Kotace

instrument nabídka poptávka změna
USDCZK 21.681 21.781 0.051
EURUSD 1.16967 1.16983 -0.00209
FOIL 75.44 75.50 1.50
FGOLD 1 750.00 1 750.50 3.20
více