Seznam článků Seznam článků

Týdenní komentář - Adam Stańczak

Autor: Bossa

V minulém týdnu museli investoři na rozvinutých trzích zohlednit reakce na první čtvrtletní zisky společností, makro data a signály od centrálních bank, přičemž do popředí se tradičně dostává Federální rezervní systém. Makrodata a signály z Fedu vytvořily mocenskou rovnováhu známou už několik týdnů, v níž obavy z inflace bojují proti holubičím makrokomentům zástupců Federálního rezervního systému. V této oblasti je obtížné najít nic víc než humbuk a uspořádání známé z minulosti, ve kterém americká centrální banka zaujala postoj vyčkávání. O hodně důležitější se jeví reakce na první výsledky společností v případě amerického bankovního sektoru. Zprávy Goldman Sachs, JP Morgan Chase a Bank of America byly působivé i proti vysoké míře očekávání. Dynamický průlom prognóz byl na trhu přijat s odstupem, nemluvě o výprodeji. Akcie Bank of America za týden poklesly o 5,39 procenta. JP Morgan obchodoval s 2,5 procenty a Goldman Sachs 1,9 procenta. V důsledku chladného přijetí zpráv poklesl S&P500 o téměř 1 procento a DJIA o 0,5 procenta, zatímco Nasdaq Composite poklesl o 1,9 procenta. Ozvěnou slabosti Wall Street byl pokles DAX o 0,9 procenta a CAC o 1,1 procenta.

Jeden týden nedělá trend, ale výše naznačená rovnováha sil jasně naznačuje, že dobrá sezóna výsledků, ve které se průměrný zisk společnosti má zvýšit o 62 procent, byla z velké části zohledněna v cenách. Riziko signalizované v našich předchozích hodnoceních se také projevuje v tom, že setkání Wall Street a dalších trhů se čtvrtletní sezónou výsledků, kdy indexy stoupají na historická maxima, láká k dosažení zisku na svém vrcholu. Rovnováha sil odpovídá stavu americké ekonomiky, která, jak se zdá, již prošla nejdynamičtější fází oživení po loňské kolizi s pandemií a sanitárním režimem. V Evropě může být situace odlišná, ale pro region je obtížné čelit sentimentu na nejdůležitějším světovém trhu. Zvláště když vezmeme v úvahu skutečnost, že evropské indexy prudce vzrostly v záznamech, mírně před dynamikou oživení po pandemických a sanitárních režimech, které se zřejmě vracejí do radaru investorů kvůli dynamickému nárůstu infekce SARS-COV2 mutace Delta. Sezóna zveřejňování příjmů má samozřejmě rozhodující fázi před sebou, ale je třeba mít na paměti, že první reakce zdaleka nejsou optimistickým nákupem.

Bez ohledu na riziko korekce neustále předpokládáme, že rozmach světa ještě neřekl poslední slovo. Ekonomický výhled i nadále vypadá lépe než hůře, a i když si investoři nebudou moci v nadcházejících čtvrtletích užít dynamický růst HDP, samotný návrat k ekonomickému růstu a existence standardního ekonomického růstu by měly být považovány za základy pro další vzpruhu. V takové rovnováze sil nebudou korekce pouze nákupními příležitostmi, ale hlavně zatraktivňují ocenění a snižují napětí mezi cenami a fundamenty. Rovněž opakujeme náš předpoklad, že prázdniny mohou být obdobím korekcí nebo pokračováním bočních trendů a návrat k ziskům by měl nastat, když hráči začnou umisťovat na konci čtvrtého čtvrtletí a na přelomu roku. Jinými slovy, budeme pozorovat korekce a poklesy, které jsou příznivé pro poptávku, nikoli pro nabídku, a budeme považovat skutečně silné zpětné vazby za příležitosti nakupovat na korekcích, kterých bylo za posledních několik desítek měsíců málo. V příštích dvou týdnech také doporučujeme vyzbrojit se odolností vůči vyšší volatilitě a technickému šumu, což jsou přirozené tržní podmínky během čtvrtletní publikační sezóny.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ /  Adam Stańczak

 

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam

Quote box Quote box

Kotace

instrument nabídka poptávka změna
USDCZK 21.715 21.745 0.085
EURUSD 1.16977 1.16993 -0.00199
FOIL 75.37 75.43 1.43
FGOLD 1 750.50 1 751.00 3.70
více