Seznam článků Seznam článků

Situace na trzích 19. července

Autor: Bossa

Kalendář makroekonomických dat je na začátku tohoto týdne téměř prázdný. Z tohoto důvodu jsou na světových finančních trzích v centru pozornosti spekulace o dalších akcích centrálních bank (vedených Federálním rezervním fondem), stejně jako o pandemii, a především o omezeních týkajících se šíření varianty Delta.

Počet lidí infikovaných variantou Delta celosvětově roste, ale země mají k omezení rozdílný přístup. Ty jsou přísnější zejména v asijských zemích (včetně Jižní Koreje) a Austrálii (nová omezení platí například pro město Sydney).

Mezitím se oči investorů zaměřují hlavně na situaci ve Velké Británii, kde přístup k nové variantě pandemie vypadá úplně jinak. Britské úřady zachovávají uvolněná omezení, která vyvolávají směsici emocí: od úlevy od alespoň krátkodobého „návratu k normálu“ až po obavy z možných důsledků neexistence významných omezení.

Na měnových trzích zůstává americký dolar hlavním příjemcem nejistoty související s vývojem varianty Delta. Měna Spojených států je považována za tzv bezpečné útočiště pro mnoho investorů. Zvýšení hodnoty USD je navíc podporováno spekulacemi o možném bezprostředním zahájení procesu zužování ze strany Fedu.

 

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Dorota Sierakowska

 

 

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam

Quote box Quote box

Kotace

instrument nabídka poptávka změna
USDCZK 21.704 21.734 0.074
EURUSD 1.17041 1.17057 -0.00135
FOIL 75.26 75.32 1.32
FGOLD 1 750.70 1 751.20 3.90
více