Seznam článků Seznam článků

Situace na trzích 8. září

Autor: Bossa

Dolar pokračuje ve svých ziscích pozorovaných v úterý. Chování výnosů amerických státních dluhopisů zůstává důležitým tématem - u 10letých dluhopisů v posledních hodinách jsme se přiblížili k nedávným maximům na 1,3750%. Nyní se trh začíná stabilizovat a vrací se na 1,35%, což může naznačovat dočasný zlom. Břemeno sentimentu, zejména na akciových trzích, jsou poslední revize ekonomického růstu pro USA ve 4. čtvrtletí, kterou včera zveřejnila vlivná investiční banka (Delta má být přítěží), jakož i diskuse v amerických médiích o historická závislost chování Wall Street v září (sebenaplňující se proroctví?).

Ráno zveřejnily agentury slova Jamese Bullarda z Fedu, který bude mít příští rok právo volit ve FOMC. Podle jeho názoru by rozhodnutí o zužování nemělo být odkládáno kvůli nestabilní situaci na trhu práce a jeho jasné zlepšení pozorované na začátku letních prázdnin nebylo náhodné - mnoho společností stále hlásí poptávku po zaměstnancích. Bullard je prvním členem FED, který se vyjádřil k pátečním údajům ministerstva práce, a jeho komentář směřuje k interpretaci, že zářijová data zveřejněná na začátku října mohou ukázat, že srpnová nehoda byla náhoda. Pro sentiment na trhu se však večerní slova viceprezidenta FED Johna Williamse (19:10) mohou ukázat jako mnohem důležitější, zejména proto, že představuje soustředěnější a holubičí křídlo.

Kromě diskuse o akcích Fedu se mohou ukázat jako důležitá i politická jednání o infrastrukturním plánu prezidenta Bidena. Spekulovalo se o tom, že vůdce umírněnějších demokratů v Senátu Joe Manchin měl v neformálních rozhovorech říci, že nepodporuje gigantický plán výdajů a přijatelná částka je 1,0-1,5 bilionu dolarů. Možná je toto vlákno za mírným ústupem výnosů amerických dluhopisů pozorovaným ráno.

Nejslabšími v žebříčku jsou skandinávské měny a také australský a kanadský dolar (druhý čeká na dnešní oznámení Bank of Canada v 16:00 a trh se obává, že nová vlna pandemie může pokořit zprávu „holubice“ ). Cesta AUD nenasleduje dnešní NZD, která zpomalila včerejší výprodej kvůli lepším prognózám trhu s mlékem (Nový Zéland je jedním z předních exportérů). Počáteční změny výnosů amerických dluhopisů také omezily možnosti pohybu USDJPY, i když kotace zůstaly nad úrovní 110,00. EURUSD, který se snaží obhájit podporu na 1,1835, nezaznamenává žádné zásadní změny.

 

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

 

 

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam

Quote box Quote box

Kotace

instrument nabídka poptávka změna
USDCZK 22.620 22.650 0.133
EURUSD 1.12517 1.12533 -0.00303
FOIL 71.46 71.52 1.47
FGOLD 1 783.30 1 783.80 4.00
více