Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Rozhovor s vítězem investiční soutěže Bossa 2016 – Jak vyhrál 200 000 Kč?

Autor: Bossa

Představujeme vám vítěze investiční soutěže 2016 společnosti Bossa  na reálných investičních účtech, který za 4 týdny obchodování zhodnotil vlastní kapitál 10 000 Kč na výslednou částku téměř 120 000 Kč. V rozhovoru níže se dozvíte, jak začínal s tradingem, jakým způsobem obchodoval a co plánuje udělat s výhrou 200 000 Kč. Více o soutěži na soutez.bossa.cz.

1.      Jak dlouho se věnujete tradingu? Jaké byly vaše začátky a co vás nejvíce posunulo směrem k ziskovému obchodování?

Tradingu se věnuji asi 4 roky, moje začátky byly spojené s investiční soutěží u Bossy, která se konala asi před 4mi roky. Tehdy jsem se asi z 10. místa v prvním kole (demo) dostal do druhého kola soutěže, kde se obchodovalo, jak tentokrát s reálnými penězi. Druhé kolo tak slavné už nebylo.

 

2.      Věnujete se tradingu i mimo soutěž? Pokud ano, které instrumenty nejčastěji obchodujete?

Ano tradingu se věnuji i mimo soutěž. Využívám skoro všechny instrumenty, které jsou k dispozici: měnové páry, indexy i komodity.

 

3.      Účastnil jste se už někdy předtím podobných soutěží? Jak to dopadlo?

Ano, u Bossy i u jiných společností. Jednou jsem vyhrál telefon, a minulou soutěž jsem u Bossy skončil na čtvrtém místě.

 

4.      Živíte se obchodováním na finančních trzích, nebo je to jenom vaše záliba, kolik hodin denně věnujete tradingu?

Ne, tradingem se neživím. Mám svou práci, jsem zaměstnanec. Trading je záliba, trávím s ním tak 1 hodinu denně, při soutěži trochu víc, ale moc času nemám.

 

5.      Budete se tradingu věnovat i v budoucnu? Pokud ano, jaké jsou vaše cíle?

Určitě ano, budu se snažit vyhrát další soutěž a možná i vydělat nějaké ty peníze navíc.

 

6.      Proč jste si pro soutěž zvolil japonský akciový index Nikkei?

Nikkei má jeden z nejmenších spreadů, takže při dobrém rozhodnutí se investice vracejí rychle zpátky, mám s jeho obchodováním zkušenosti a myslím si, že jeho vývoj umím dobře předpovídat.

 

7.      Jaká byla Vaše obchodní strategie? Podle čeho jste obchodoval/obchodujete? Pomocí fundamentu, price action, indikátorů? Podle výpisu z vašeho soutěžního účtu nás zaujalo, že jste většinu obchodů otevřel na japonském akciovém indexu Nikkei v 6 hodin ráno a uzavřel po 20:00. Můžete nám prosím tuto vaši strategii blíže popsat?

Vypadá to složitě, ale je to jednoduché. Žádnou zvláštní strategii jsem neměl, ráno vstávám do práce v 6 hodin, tak jsem zapnul počítač, vyhodnotil situaci na trhu a jednal. Večer se vracím z práce kolem 20:00, zapnul jsem počítač a zjistil jsem, že většina mých rozhodnutí byla správná.

 

8.      Můžete popsat Váš Money management?

Při soutěži docela riskuji a nakupuji za vše, ale mimo soutěž riskuji maximálně 1/3 majetku.

 

9.      Jak se vám obchodovalo na platformě BossaFX?

Před 4mi roky jsem na ni začínal a obchoduji na ní dodnes. Je to dobrá platforma, vyhovuje mi.

 

10.  Co plánujete udělat s výhrou 200 000 Kč?

 

Část výhry utratím za nový počítač pro obchodování, ten současný je opravdu starý, něco dám do rodiny, ale většina půjde na hypotéku. Z výhry mám velkou radost a moc mi pomůže.

 

Další informace o výherci i samotné soutěži naleznete zde.

zpět na seznam