Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ohlédnutí za seminářem na téma Mechanický vs. diskréční přístup

Autor: Bossa

Ve čtvrtek v podvečer 31. 1. 2019 uspořádala společnost BOSSA, pro všechny příznivce burzovního obchodování, seminář v příjemném prostředí hotelu Atlantic v centru Prahy.

Hlavními aktéry, kteří se rozhodli podělit o své obchodní přístupy, byli generální ředitel společnosti BOSSA pan Tomasz Porada, dále pak hlavní analytik a zkušený obchodník Štěpán Hájek a jako poslední představil svou obchodní strategii obchodník Ondřej Janata, který se dostal do podvědomí lidí díky svým živě vysílaným obchodním seancím LiveTrading.

 

Tito tři obchodníci představili tři rozdílné přístupy k trhům.

Na začátek si vzal slovo pan Porada a představil svůj časově nenáročný, mechanický systém spreadového obchodování, který využívá měnícího se rozdílu cen mezi ropami typu WTI a BRENT.

 

 

Poté si vzal slovo analytik naší společnosti Štěpán Hájek, který na názorných ukázkách vysvětlil svůj technický styl obchodování na základě zón akumulace a distribuce  vyžadující více diskrečního posuzování.

 

 

Jako poslední vystoupil Ondřej Janata a na závěr vysvětlil svou obchodní strategii založenou na obchodování měnového páru GBP/USD, kde využívá například Pin Barů a pivotů. Může se pyšnit téměř dvouletou křivkou svých obchodů otevíraných při livetradingu vysílaném živě v předchozích letech jeho působení u naší společnosti.

 

 

Věříme, že setkání na semináři bylo přínosné především pro naše klienty.

Již nyní máme od většiny z nich kladnou zpětnou vazbu ve formě přijatých emailů a telefonních hovorů.

Rádi se s Vámi potkáme na dalších vzdělávacích akcích, třeba teď na mini semináři Debata investorů, který se bude konat v sídle BOSSA 19. 2. 2019.

 

Zde máte možnost si přečíst reakce klientů v návaznosti na proběhlý seminář:

 

Dobrý den,

děkuji za email. Se seminářem jsem byla spokojená, výborné místo i přednášející. Nejpřínosnější pro mě byla poslední přednáška a nejméně využitelná první.

Děkuji a přeji pěkný den.

Marta Z.

 

Dobrý den,

seminář se mi líbil. Mohlo tam snad být jen více obchodů.

Děkuji za něj.

S pozdravem

Karel M.

 

Dobrý den,

tento seminář mi byl přínosem a u všech přednášejících jsem měl pocit, že opravdu Vám záleží na tom, abychom se vzdělávali. Co se týká místa a času, tak nemám žádné námitky. Čas 17 hodin je naprosto ideální.  Na základě telefonického hovoru a i na tom semináři zaznělo, že umožňujete i osobní mentoring  s jedním z přednášejících. Mně nejbližší mentor by byl Ondřej Janata, protože se mi víc zamlouvá právě forex, na kterém on pracuje.

S pozdravem

Miroslav T.

 

Děkuji za mail a především děkuji za to, že taková setkání vůbec organizujete!

Ano, seminář splnil moje očekávání = být v komunitě a dozvědět se něco nového. Neměl jsem žádné konkrétní požadavky, např. že mi někdo představí zaručený indikátor. Spíš jsem chtěl "nasát" něco z přístupu ostatních a to se také stalo. Nechci hodnotit přednášející jednotlivě. Nejvíce mi asi vyhovovalo vystoupení pana Janaty - ale to může být tím, že ho znám nejvíce a že znám z minulých vystoupení a z live tradingu jeho strategii.

Jednu věc bych v prezentacích přeci jen uvítal... Méně přeskakování mezi obrazovkami a plynulý přechod mezi real platformou a prezentacemi.

Místo konání výborné (ale to je centrála Bossa také) a čas asi také Ok. Mně by nejvíce vyhovoval konec seminářů v cca 19.00 (max.19.30). Ale to je sobecké přání, protože to mám domů 2,5-3 hodiny :-)

Ať se Vám daří!
Zdravím Vás a těším se na další setkání!
S pozdravem,

Jaroslav F.

 

Hezké odpo, 

Atlantic byl super - bylo to pro mne (moji obchodní úroveň) – všechny tři vystupující jsem naživo slyšel poprvé.

Místo kousek od centra - dostupnost, čas vše spokojenost

Polština mi vůbec nevadila – rozuměl jsem všemu jako cca před 3 lety když vystupoval na semináři Bossa polsky obchodník (za éry L. Mareše)

GBP/USD teď obchoduji, takže i informace specifika páru mi bylo ku prospěchu. Vždy jsem účet pokazil na USD/JPY...

Určitě je lepší když mluví 3 než jeden. 

Jaroslav Š.                               

zpět na seznam