Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní GBP/USD - Čtvrtek 11.4.2019

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence. 

GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15


Ani včera měnový pár GBP/USD výrazněji nenaznačil svůj směr, ikdyž uzavřel mezi svým denním maximem a polovinou svého denního rozsahu. Poté co se cena vymanila ze sevření žluté a modré zóny, tak se velmi přesně dotkla modré cenové úrovně na ceně 1,31179.

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1


Dnešní den není na fundamenty tak bohatý jako den předešlý. Ve 14:30 akorát zbystřete při vyhlašování indexu PPI (cenový index výrobců z USA). Z hlediska technické analýzy je třeba zohlednit sestupnou trendline trojúhelníka, ke které se nyní cena přibližuje. Jak jistě víte, tak scénář je v takové situaci vždycky dvojí. Třeba právě reakce na výsledek dnešního fundamentu teprve jasněji naznačí jestli cena sestupnou trendovou linku prorazí, nebo jestli bude cena dál pokračovat v akumulaci ve špičce trojúhelníka.


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam