Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní analýza: Ropa WTI roste nad 65 dolarů

Autor: Štěpán Hájek

Spojené státy ukončí výjimky ze sankcí udělené hlavním dovozcům iránské ropy, což pomohlo ropě WTI zpevnit nad 65 dolarů za barel. EURUSD se i přes včerejší růst drží pod úrovní 1.13. Americké akciové indexy jsou od začátku týdne beze změny.

Forex

Nový týden na trzích i přes státní svátek v několika zemích odstartoval již včera. Obchodování na devizových trzích probíhalo o menších objemech, nicméně s mnohem větší volatilitou oproti páteční seanci minulý týden. Na většině trhů jsme se však nedočkali výraznější změny od aktuálního sentimentu. Včerejší mírný růst eura vůči americkému dolaru byl dnes brzy ráno zkorigován zpět a EURUSD se tak nadále drží pod úrovní 1.13. Zajímavá byla včerejší situace na kanadském dolaru, který posilovat v reakci na silný intradenní růst ceny ropy. Ranní pohyb na americkém dolaru zaznamenaly i ostatní měnové páry včetně USDCAD a USDJPY. Jinak byl na devizových trzích začátkem týdne poměrně klid. Na zajímavější data si budeme muset počkat do druhé poloviny týdne, kdy bude zasedat například Bank od Canada. Do té doby lze očekávat, že trhy budou po delší době následovat vývoj amerického dolaru, což naznačil ranní pohyb na dolaru. Dále bude záležet na vývoji obchodních vyjednávání mezi USA a Čínou.

Akcie a Komodity

Americká administrativa včera oznámila, že je připravena zrušením výjimek ze sankcí zredukovat vývozy iránské ropy na nulu, což ovlivnilo nejen ropu, ale také vývoj na některých akciových indexech. Futures kontrakty na S&P 500 a Nasdaq včera odpoledne mírně rostly, nakonec však uzavřely seanci na podobných úrovních pondělního open. Dařilo se také evropským akciovým indexům, kde poměrně razantně rostl DAX, ovšem dnes dopoledne své zisky koriguje kvůli horším výsledkům v Evropě.

Cena ropy včera rostla o více jak 2%, poté co americká administrativa oznámila, že neprodlouží 180 denní výjimky z amerických sankcích. Výjimky mají končit příští týden 1. května. Ropa Brent rostla nad 74 dolarů a WTI nad 65 dolarů za barel. Nový fundament by mohl pomoci pozvednout již tak solidní fundament na trhu s ropou.

Dnešní fundamenty

V 16:00 nové prodeje domů v USA.

Trh dne

Měnový pár USDCAD se dále drží v dlouhodobé oblasti konsolidace bez výraznější trendu. Uvažovat tak lze nad obchody jak stranu long, tak short. V grafu jsou vyznačené úrovně, kde získali výraznější převahu kupci/prodejci a dokázali pohnout cenou.,

#gallery-1

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam